Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Přicházející slunečné počasí nás láká ven do zahrad, na terasy, balkony, atd.. Pokud chcete svému venkovnímu posezení dopřát pořádný "facelift" a užívat si letošní letní chvilky v novém, nechte se inspirovat proměnou staré pergoly Pepy Libického. Stačí doslova pár metrů našeho přírodního cihlového obkladu a celé místo získá úplně jinou energii. Ostatně přesvědčte se sami, celé VIDEO i podrobný NÁVOD najdete níže v textu.
Příprava podkladu a zaměření
Známé pořekadlo "Dvakrát měř, jednou řež." platí i u cihlových pásků. Správné rozměření je základ a díky němu Váš projekt může vypadat jako od profesionála. Vyhněte se krátkým dořezům, které mohou celkový dojem z obkladu pokazit.
Samotný podklad pro lepení musí být pevný a nedrolit se! Pepa tentokrát lepit přímo na původní brizolit, který byl soudržný, takže nebylo nutné nikde podklad opravovat. Vhodné je rovněž použití penetrace.
Formátování cihlových pásků
Pro přesný řez doporučujeme použít úhlovou brusku s diamantovým kotoučem.
Kvůli prachu při řezání doporučujeme řezat venku.
Lepení cihlového obkladu
Lepidlo na podklad nanášejte zubovým hladítkem, ideální rozměr zubu je 6 nebo 8 mm. Před nalepením je důležité natáhnout lepidlo i na samotný pásek, což zajistí ideální spojení lepidla. Mezi pásky je vhodné udržovat vodorovnou i svislou spáru 10 - 12 mm. Rovinu průběžně kontrolujte vodováhou.
Spárování cihlového obkladu
Pro spárování svépomocí je nejvhodnější použít spárovací hmoty FM pro ruční spárování. Rozmíchaná směs je dobře tvarovatelná, takže snadno se hladítkem / špachtlí aplikuje do spáry a nezašpiní samotné pásky. Vybírat můžete z mnoha odstínů - oblíbené jsou světlejší spáry jako bílobéžová nebo bílošedá, ale můžete vybírat i z dalších barev jako je šedá, tmavě šedá, antracitová, bílá nebo černá. Po krátkém zavadnutí spáry očistěte obklad smetáčkem.